Home » Archive » Harju Cup 2011 – Archive

Harju Cup 2011 – Archive

Harju Cup 2011

24.09.2011 – boys 2005
Location: Nurmesalu 9, Saue
Gameplay 1×20, 4+1 on field

Group A

MRJK
Harju JK Laagri/Saue
Tallinna JK Kalev
Harju JK Tabasalu/Keila
JK Vaprus Paikuse
FC Infonet

Field 1Time

Harju JK Laagri/Saue
1:3
FC Infonet
09:00:00
JK Vaprus Paikuse
6:3
Harju JK Tabasalu/Keila
09:25:00
Harju JK Laagri/Saue
3:2
Harju JK Tabasalu/Keila
10:15:00
FC Infonet
1:1
MRJK
10:40:00
Harju JK Tabasalu/Keila
2:8
MRJK
11:05:00
Harju JK Tabasalu/Keila
4:2
Tallinna JK Kalev
11:30:00
Tallinna JK Kalev
1:9
JK Vaprus Paikuse
12:20:00

Field 2Time

MRJK
4:1
Tallinna JK Kalev
09:00:00
Tallinna JK Kalev
0:3
Harju JK Laagri/Saue
09:25:00
MRJK
2:2
JK Vaprus Paikuse
09:50:00
Tallinna JK Kalev
1:7
FC Infonet
10:15:00
JK Vaprus Paikuse
4:0
Harju JK Laagri/Saue
10:40:00
JK Vaprus Paikuse
2:6
FC Infonet
11:30:00
MRJK
4:2
Harju JK Laagri/Saue
11:55:00
FC Infonet
6:1
Harju JK Tabasalu/Keila
12:20:00

1st place – FC Infonet
2nd place – MRJK
3rd place – JK Vaprus Paikuse
4th place – Harju JK Laagri/Saue
5th place – Harju JK Tabasalu/Keila
6th place – Tallinna JK Kalev

Harju Cup 2011

25.09.2011 – boys 2004
Location: Laagri st. Laagri alevik veskitammi 22
Gameplay 1×20, 5+1 on field

Group A

MRJK
Harju Jalgpallikool
NJS Blue
NJS Black
FC Tiigrid
FC Infonet
FC Helios

Field 1Time

NJS Black
0:1
MRJK
09:20:00
NJS Blue
1:3
FC Infonet
09:45:00
Harju Jalgpallikool
1:4
FC Infonet
10:10:00
NJS Black
1:0
NJS Blue
10:35:00
FC Helios
0:0
MRJK
11:00:00
Harju Jalgpallikool
1:0
NJS Black
11:25:00
MRJK
2:1
NJS Blue
11:50:00
FC Helios
1:0
NJS Blue
12:15:00
FC Infonet
0:4
NJS Black
12:40:00
NJS Blue
0:3
Harju Jalgpallikool
13:05:00
NJS Black
0:0
FC Helios
13:30:00
FC Helios
2:2
Harju Jalgpallikool
13:55:00
FC Infonet
0:1
MRJK
14:20:00
NJS Blue
0:3
FC Tiigrid
14:45:00
MRJK
4:2
Harju Jalgpallikool
15:10:00

Field 2Time

Harju Jalgpallikool
0:3
FC Tiigrid
09:20:00
FC Tiigrid
3:2
FC Helios
10:10:00
FC Tiigrid
2:1
FC Infonet
11:00:00
FC Tiigrid
0:2
NJS Black
11:50:00
MRJK
1:3
FC Tiigrid
12:40:00
FC Infonet
3:1
FC Helios
15:10:00

1st place – FC Tiigrid
2nd place – MRJK
3rd place – NJS Black
4th place – FC Infonet
5th place – Harju Jalgpallikool
6th place – FC Helios
7th place – NJS Blue

NJS Blue team’s best player: Venni Tolppola
FC Helios team’s best player: Peeter Kasvandik
Harju JK team’s best player: Sten Marten Viira
Best defender – Fjodor Malehov ( FC Infonet )
Best goalkeeper – Karl-Martin Kaasik (FC Tiigrid)
Best goalscorer – Kristofer Käit (FC Tiigrid)
Best player – Tuomo Saavola (NJS Black)

Harju Cup 2011

01.10.2011 – boys 2001
Location: Laagri stadium, Laagri alevik veskitammi 22
Gameplay 1×20, 7+1 on field

Group A

FC Levadia
FC Nõmme United
FC Honka Musta A
FC Flora

Field 1Time

Nõmme JK Kalju
VS
MRJK
10:00:00
FC Honka Musta A
VS
FC Levadia
10:25:00
MRJK
VS
TJK Legion
10:50:00
FC Levadia
VS
FC Nõmme United
11:15:00
TJK Legion
VS
FC Honka Musta B
11:40:00
FC Levadia
VS
FC Flora
12:05:00
Pärnu JK Vaprus
VS
TJK Legion
12:30:00
FC Flora
VS
FC Nõmme United
12:55:00
TJK Legion
VS
Nõmme JK Kalju
13:20:00
A2
Quarterfinal
B3
13:45:00
B2
Quarterfinal
A3
14:10:00
A4
B Finals
B4
14:35:00
B2 vs A3 võitja
Semifinal
A1
15:00:00
B4
B Finals
B5
15:25:00
 
FINAL
 
15:50:00

Group B

MRJK
Nõmme JK Kalju
Pärnu JK Vaprus
FC Honka Musta B
TJK Legion

Field 2Time

Pärnu JK Vaprus
VS
FC Honka Musta B
10:00:00
Nõmme JK Kalju
VS
Pärnu JK Vaprus
10:50:00
FC Honka Musta A
VS
FC Flora
11:15:00
MRJK
VS
Pärnu JK Vaprus
11:40:00
FC Nõmme United
VS
FC Honka Musta A
12:05:00
FC Honka Musta B
VS
Nõmme JK Kalju
12:30:00
FC Honka Musta B
VS
MRJK
13:20:00
A4
B Finals
B5
13:45:00
A2 vs B3 võitja
Semifinal
B1
14:35:00
 
3rd place
 
15:50:00


1st FC Flora
2nd Nõmme JK Kalju
3rd FC Honka Musta A
4th TJK Legion
5th – 6th FC Honka Musta B, FC Nõmme United
7th MRJK – Bfinaali võitja
8th Pärnu JK Vaprus
9th FC Levadia

Harju Cup 2011

02.10.2011 – boys 2003
Location: Laagri stadium Laagri alevik veskitammi 22
Gameplay 1×20, 6+1 on field

Group A

MRJK
Harju Jalgpallikool
FC Helios II
FC Narva Trans
Tallinna JK Kalev
Nõmme JK Kalju
FC Helios

Field 1Time

FC Narva Trans
1:1
MRJK
10:20:00
Tallinna JK Kalev
3:1
Nõmme JK Kalju
10:45:00
Harju Jalgpallikool
1:1
Nõmme JK Kalju
11:10:00
FC Narva Trans
1:1
Tallinna JK Kalev
11:35:00
FC Helios
0:1
MRJK
12:00:00
Harju Jalgpallikool
0:0
FC Narva Trans
12:25:00
MRJK
0:3
Tallinna JK Kalev
12:50:00
FC Helios
0:2
Tallinna JK Kalev
13:15:00
Nõmme JK Kalju
1:0
FC Narva Trans
13:40:00
Tallinna JK Kalev
2:0
Harju Jalgpallikool
14:05:00
FC Narva Trans
0:0
FC Helios
14:30:00
FC Helios
0:1
Harju Jalgpallikool
14:55:00
Nõmme JK Kalju
1:1
MRJK
15:20:00
Tallinna JK Kalev
3:2
FC Helios II
15:45:00
MRJK
0:0
Harju Jalgpallikool
16:10:00

Field 2Time

Harju Jalgpallikool
1:1
FC Helios II
10:20:00
FC Helios II
2:0
FC Helios
11:10:00
FC Helios II
5:1
Nõmme JK Kalju
12:00:00
FC Helios II
0:0
FC Narva Trans
12:50:00
MRJK
2:1
FC Helios II
13:40:00
Nõmme JK Kalju
3:1
FC Helios
16:10:00

1st place – Tallinna JK Kalev
2nd place – MRJK
3rd place – FC Helios II
4th place – Nõmme Kalju JK
5th place – Harju Jalgpallikool
6th place – Narva Trans
7th place – FC Helios

Harju Jalgpallikool team’s best player: Erik Reinumägi
Narva Trans team’s best player: Tarassenkov
FC Helios team’s best player: Kasper Lee
Best Defender – Toomas Teeväli (MRJK)
Best Goalkeeper – Rasmus Tamm (FC Helios II)
Best Goalscorer – Patrik Saksus (Tallinna JK Kalev)
Best Player – Hugo Joonas Heinamaa (Nõmme JK Kalju)
FAIR-PLAY player – Markus Kuldkepp

Harju Cup 2011

08.10.2011 – boys 2002
Location: Saku stadium
Gameplay 1×20, 6+1 on field

Group A

FC Helios II
Pärnu Kalev
FC Levadia
MRJK
MPS Barca

Field 1Time

FC Levadia
1:0
Pärnu Kalev
09:20:00
Harju JK 03
0:1
Saku Sporting
09:45:00
Pärnu Kalev
2:1
FC Helios II
10:10:00
Saku Sporting
0:1
FC Helios
10:35:00
FC Helios II
1:0
MRJK
11:00:00
FC Helios
0:1
Nõmme Kalju
11:25:00
MPS Barca
1:1
FC Helios II
11:50:00
MPS Real
4:0
FC Helios
12:15:00
FC Helios II
0:4
FC Levadia
12:40:00
FC Helios
0:1
Harju JK 03
13:05:00
Pärnu Kalev
2:2 pen 3:2
Saku Sporting
13:40:00
MRJK
1:3
Harju JK 03
14:05:00
FC Levadia
5:1
MPS Barca
14:30:00
MPS Real
0:1
Saku Sporting
15:10:00
FC Levadia
1:0
Nõmme JK Kalju
15:35:00

Group B

MPS Real
Harju JK 03
Nõmme Kalju
Saku Sporting
FC Helios

Field 2Time

MPS Barca
7:1
MRJK
09:20:00
MPS Real
1:3
Nõmme Kalju
09:45:00
FC Levadia
2:0
MPS Barca
10:10:00
Harju JK 03
0:2
MPS Real
10:35:00
Pärnu Kalev
1:0
MPS Barca
11:00:00
Saku Sporting
0:2
MPS Real
11:25:00
MRJK
0:9
FC Levadia
11:50:00
Nõmme Kalju
6:0
Harju JK 03
12:15:00
MRJK
0:6
Pärnu Kalev
12:40:00
Nõmme Kalju
2:0
Saku Sporting
13:05:00
MPS Barca
5:2
MPS Real
13:40:00
FC Helios II
0:2
FC Helios
14:05:00
Nõmme JK Kalju
2:0
Pärnu Kalev
14:30:00
Pärnu Kalev
1:0
MPS Barca
15:10:00
Saku Sporting
0:0 pen 2:3
FC Helios
15:35:00

1st place – FC Levadia
2nd place – Nõmme JK Kalju
3rd place – Pärnu Kalev
4th place – MPS Barca
5th place – FC Helios
6th place – Saku Sporting
7th place – MPS Real
8th place – FC Helios II
9th place – Harju JK 03
10th place – MRJK

Harju Jalgpallikool team’s best player: Kaspar Rõõmussaar
Saku Sporting team’s best player: Sander Suvinõmm
MRJK team’s best player: Markus Kort
FC Helios II team’s best player: Andre Koidin
MPS Real team’s best player: Miska Lehto
FC Helios team’s best player: Romet Aug
MPS Barca team’s best player: Kim Karlsson
Nõmme JK Kalju team’s best player: Armin Korjus
Best Defender – Terho Casper
Best Goalkeeper – Olaf Hendrik Vaher
Best Goalscorer – Alan Nahk
Best Player – Erik Jakobson
FAIR-PLAY Player – Raul Babajev

Harju Cup (C) All Rights Reserved. 2011 - 2019